بهترین مکان مطالعه

بهترین مکان مطالعه
5
(1)

انسان مرتباً تحت تاثیر محیط پیرامون خود است و می‌تواند از آن انرژی مثبت و منفی بگیرد. بنابراین خیلی مهم است زمانی که می خواهیم کار کنیم یا درس بخوانیم در محیطی قرار بگیریم که نه تنها اثر منفی بر کار ما نمی گذارد بلکه اثرات مثبتی نیز بر ما دارد. شرایط محیطی مناسب می توانند عملکرد ما را به شدت بالا ببرند. در این مقاله پیشنهاداتی برای بهبود عملکرد مطالعاتی و فراهم کردن بهترین مکان مطالعه شما بیان می کنیم. اگر برایتان ممکن نیست این شرایط را فراهم کنید اصلاً به این معنا نیست که شما نمی توانید مطالعه کنید یا برای مطالعه چیزی کم دارید. فقط اگر بتوانید شرایط را رعایت کنید عملکردتان بهبود می‌یابد و سرعت یادگیری بالاتر می‌رود. پس دنبال این نباشید که این مطالب را به بهانه ای برای مطالعه نکردن تبدیل کنید و بگویید خب حالا که من این شرایط را ندارم پس مطالعه هم نمی کنم.

چند مورد از ویژگی های بهترین مکان مطالعه :

پیشنهاد می کنم اگر می توانید در مدرسه، محل کار یا کتابخانه به مطالعه بپردازید. خصوصا اگر در خانه محیط ساکتی ندارید. البته برخی موارد استثنا هستند. مثلاً فردی می گوید من در مکان های شلوغ اصلا نمیتوانم تمرکز کنم و باید در اتاقم تنها باشم یا شخص دیگری می گوید من امتحان کردم و بازدهی من در کتابخانه بالاتر است. این مسئله به خودتان مربوط است. می‌توانید خودتان هر یک از این مکان ها را امتحان کنید و ببینید در کجا بیشترین بازدهی را دارید و آنجا را برای مطالعه انتخاب کنید. مکان مطالعه باید ویزگی های زیر را تا حد ممکن دارا باشد:

1 – مکانی آرام و با رفت و آمد کم باشد و کمترین سر و صدا را داشته باشد.

2 – مکانی را انتخاب کنید که هوا جریان داشته باشد. از مکان هایی که در بسته و خفه است تا حد ممکن برای مطالعه استفاده نکنید. زیرا کاهش اکسیژن باعث خستگی زودرس شما می شود.

3 – مکان مطالعه نباید خیلی سرد یا خیلی گرم باشد. سعی کنید تا حد ممکن مکانی مرتب و منظم برای مطالعه انتخاب کنید و همیشه آن جا را مرتب نگه دارید. این نظم فیزیکی به آرامش و نظم ذهنی شما هم کمک می کند. برای اینکه بیاموزید چگونه فقط یکبار اتاق خود را مرتب کنید و تا آخر عمر مرتب بمانید می توانید به کتاب الکترونیکی “یک بار برای همیشه منظم شوید” که در سایت ما منتشر شده مراجعه کنید.

4 – سعی کنید اتاقی را که برای مطالعه انتخاب می کنید نور خوبی داشته باشد. ترجیحا از نورهای زرد و سفید برای مطالعه استفاده کنید.

5 – صندلی مطالعه نه خیلی نرم و راحت باشد و نه خیلی سفت و آزاردهنده.

6 – مکان مطالعه، تا حد امکان عوامل برهم زننده تمرکز نداشته باشد. محل مطالعه هر چه خلوت تر باشد بهتر است.

میانگین امتیاز: 5 / 5 - تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید