چگونه در کمتر از یک ساعت یک جلد کتاب بخوانیم؟

SpeedReadingBooks
0
(0)

اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق مطالعه کتاب هستید یا به هر دلیلی نیاز دارید کتاب های زیادی بخوانید، حتما این مقاله را تا انتها بخوانید. با مطالعه ی این مقاله در کمتر از 3 دقیقه یاد بگیرید که هر روز فقط با صرف یک ساعت یک جلد کتاب بخوانید. این مقاله از دو بخش اصلی تشکیل شده است.

 

مطالعه کتاب و رابطه آن با سرعت مطالعه:

در بخش اول به این می پردازم که آیا مطالعه یک کتاب در یک ساعت ممکن هست یا نه. در بخش دوم روش های ساده ای برای افزایش سرعت مطالعه خواهم گفت تا به کمک آن به این هدف بزرگ دست یابید.
هر یک صفحه کتاب در قطع رقعی که رایج ترین سایز کتاب است بین 200الی 250کلمه دارد.همچنین هر کتاب حدود15الی 20صفحه بدون مطلب دارد که شامل نام کتاب و شناسنامه و عکس و تبلیغات و…می شود.با یک حساب کتاب ساده متوجه می شویم یک جلد کتاب با حجم متوسط حدود 120صفحه ای حدودا 20هزار الی 25هزار کلمه دارد.این به این معنی است که اگر در هر دقیقه بین 300تا350کلمه مطالعه کنید به سادگی یک جلد کتاب در یک ساعت تمام می شود.البته شاید بگویید من سرعت مطالعه ام کمتر است و نمیتوانم 300کلمه در دقیقه مطالعه کنم.حرف شما صحیح است چون میانگین سرعت مطالعه در ایران کمتر از 200کلمه در دقیقه است ولی با تمارین ساده ای که در قسمت دوم این مقاله می گویم و همچنین با استفاده از مقالات و دوره های رایگان ما می توانید به سادگی آب خوردن سرعت مطالعه خود را به این حد برسانید البته که سرعت مطالعه افرادی که در دوره های تندخوانی ما شرکت می کنند حداقل 600کلمه خواهد شد و این یعنی می توانند همان کتاب را در 30دقیقه بخوانند.

تمارین برای افزایش سرعت مطالعه:

1.حتما خط ببرید،یعنی با کمک مداد،دست یا هر نشانگر دیگری زیر خطوط خط ببرید و سعی کنید سرعت دستتان با سرعت چشمتان هماهنگ شود.
2.در حین مطالعه به هیچ عنوان به عقب بر نگردید.
3.سعی کنید در مکان کاملا ساکت و مناسب مطالعه کنید و هرگونه وسائل اضافه و حواس پرت کن را از مکان مطالعه خود دور کنید.
4.در هنگام مطالعه به هیچ چیز و هیچ کار دیگری فکر نکنید و با تمرکز کامل فقط به یک کار بپردازید.برای این کارمی توانید یک برگه کاغذ و یک خودکار در کنار دست خود بگذارید و هر فکری که به ذهنتان رسید و تمرکز شما را بر هم زد روی ان یادداشت کنید تا بعدا رسیدگی شود.
5.حتما خلاصه برداری کنید از کتاب و دنبال کشف کلمات کلیدی باشید و برای خلاصه برداری خیلی بهتر است که از روش نقشه کشی ذهنی استفاده کنید. اگر با این روش آشنا نیستید می توانید از کتابی که به تازگی در این حوزه نوشته ام به نام معجزه نقشه ذهنی استفاده کنید.

پس مطالعه یک جلد کتاب در یک ساعت نه‌تنها یک رؤیا نیست بلکه کاری کاملاً عملی و ساده است پس شما هم امتحان کنید و اجازه دهید کتاب‌ها زندگی‌تان را متحول کنند.

میانگین امتیاز: 5 / 0 - تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید